KONST / Litografier / Färglitografi 15482128
nr 1548 2128
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
"Skuggspel". Signerad, numrerad 121/220. Färglitografi, bildmått: 49x40 cm, yttermått inklusive ram: 77x63 cm
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:51:27
100 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin